آیا استاپ هانتینگ (stop hunting) صحت دارد؟

موضوع این مقاله stop hunting به معنی شکار حد ضرر است. بعضی افراد بر این باورند که حدضررها بصورت فیک زده میشوند و بعد دوباره برمیگردند. مهم ترین نکته ایی که باید به آن توجه کرد این است که این اصطلاحی که حدضررها را هانت میکنند؛ صحت ندارد. 

همه چیز درباره ی استاپ هانتینگ یا شکار شدن حدضررها

در مقدمه اشاره کردیم که شکار حدضررها صحت ندارد، اما چرا؟ بحث این است که تریدرها به این نتیجه میرسند که اینجا سطح مهمی است مثلا؛ قیمت ۶۰ دلار برای نفت قیمت مهمی است؛ پس یقینا پشت آن حدضرر است. اگر یکبار به این قیمت برسد بازار خالی میکند و ما میتوانیم باز آن را بخریم. 

حالا سوال این است که اینکه ما بدانیم چنین رویکردی وجود دارد؛ چه فایده ایی دارد؟ آیا برای ما ضرر دارد؟ خیر. شما زمانی که ترید میکنید کاری با واقعیت ندارید . شما فقط باید تمرکزتان بر جهت بازار باشد. پس اینکه حالا این استاپ هایی که اینجاست حرکتی که میخواهد به آن برسد فیک است یا خیر برای شما هیچ فرقی ندارد. اگر شما معتقد هستید که استاپ هاتینگ وجود دارد و از این قیمت، بازار ریزش پیدا میکند و جهتش عوض میشود به این سطحی که میرسد پوزیشن را برعکس بگیرید.

از دلایل دیگر رد این موضوع، میتوانیم به افزایش اسپرد بازار در ساعات و شرایط خاص اشاره کنیم. البته باید توجه کرد که در ساعات پایانی بازار یا در بعضی مواقع اعلام خبرها؛ میزان اسپرد که افزایش می یابد ممکن است که حدضرر را اجرا کند. برای مثال برای یک جفت ارزی که در طول روز در شرایط عادی ۲ الی ۳ پیپ است میزان اسپرد میتواند در ساعات پایانی تا ۲۰ الی ۳۰ پیپ افزایش پیدا کند و این سبب میشود که به حدضررها برخورد کند.

نتیجه گیری

بنابراین شکار حد ضررها موضوعیت ندارد. نکته ی مهمی که وجود دارد سطوح قیمتی هستند که قیمت به آنها برمیخورد و بازمیگردد. و درنهایت مشکل از حدضرری است که تریدر انتخاب میکند و هم چنین افزایش اسپرد بازار در ساعات و شرایط خاص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.