انتخاب یک لات سایز در معاملات

در زمینه ی تجارت فارکس، یک لات به دسته ارزهایی که یک معامله گر کنترل میکند اشاره دارد. اندازه لات متغیر است. نامگذاری های معمول که برای لات سایز استفاده میشود شامل لات استاندارد، مینی لات و میکرو لات است. نکته حائز اهمیت این است که لات سایز بر میزان ریسکی که شما متحمل میشوید بطور مستقیم تاثیر میگذارد درواقع هرچه لات سایز شما بیشتر باشد؛ سرمایه درمعرض سرمایه گذار بیشتر میشود.

اهمیت لات سایز

پیدا کردن بهترین لات سایز به همرا یک ابزار مانند یک ابزار محاسبه کننده ی مدیریت ریسک یا چیزی مانند آن با یک خروجی دلخواه میتواند به شما در تشخیص بهترین اندازه لات براساس ارزیابی حساب ترید جاری شما کمک کند. چه در حالتی که شما تمرین میکنید و چه ترید واقعی انجام میدهید میتواند به خوبی به شما در فهم اینکه شما چه میزان ریسک را متحمل شوید؛ کمک کند.

حجم معاملات بطور مستقیم بر میزان تغییرات حساب شما تاثیر میگذارد. به عنوان مثال حرکت ۱۰۰ پیپ در یک معامله کوچک به اندازه حرکت ۱۰۰ پیپ در یک معامله بزرگ احساس نخواهد شد.

معامله با میکرولات ها

میکرو لات ها کوچکترین حجم های قابل خرید دردسترس بیشتر کارگزاران هستند. یک میکرو لات ۱۰۰۰ واحد پول تامین اعتبارحساب شما است. اگر اعتبار شما به دلار آمریکا تامین میشود، این بدان معنا است که یک میکرو لات ۱۰۰۰ دلار ارزپایه ایی که میخواهید معامله کنید ارزش دارد. از طرف دیگر یک پیپ برابر با ۱۰ سنت خواهد بود. میکرو لات ها برای مبتدیانی که می خواهند هنگام تمرین ریسک خود را به حداقل برسانند، مناسب است.

حرکت به سمت مینی لات ها

قبل از میکرو لات ها، مینی لات ها بودند. یک مینی لات متشکل از ۱۰۰۰۰ واحد یک ارز است. اگر اعتبار شما به دلار آمریکا تامین میشود، ۱ پیپ برابر با ۱ دلار است. اگر مبتدی هستید و میخواهید تجارت خود را با استفاده از مینی لات شروع کنید، مطمئن شوید که از سرمایه خوبی برخوردار هستید. درحالیکه به ازای هرپیپ، ۱دلار مقدار کمی بنظر میرسد، در معاملات فارکس بازار میتواند ۱۰۰ پیپ را در روز، حتی گاهی در یک ساعت جابجا کند. اگر بازار برخلاف شما حرکت میکند، شما بالای یک ۱۰۰ دلار ضرر میکنید. این به شما بستگی دارد که میخواهید چه میزان ریسک بکنید.  اما برای تجارت یک حساب کوچک خود، باید حداقل با ۲۰۰۰ دلار شروع کنید تا راحت باشید.

استفاده از لات های استاندارد

یک لات استاندارد، یک لات ۱۰۰۰۰۰ واحدی است. این یک معامله ۱۰۰۰۰۰ دلاری است اگر شما با دلار معامله میکنید. معامله با این اندازه پوزیشن بدین معنی است که ارزش حساب معامله گر برای هر حرکت پیپ ۱۰ دلار در نوسان خواهد بود. برای یک تریدر که فقط ۲۰۰۰ دلار در حساب خود دارد ( معمولا حداقل مقدار مورد نیاز برای ترید یک لات استاندارد)، به این معنی است که یک حرکت ۲۰ پیپ می تواند ۱۰ درصد در مانده حساب تغییر ایجاد کند. بنابراین معامله گران خرده با حساب های کوچک نمی توانند در لات های استاندارد معامله کنند.

نکته: ارزش هر پیپ بسته به جفت ارز و همچنین زمان مورد نظر می تواند متفاوت باشدو آنچه در این جا مطرح شد جهت روشن شدن موضوع و به صورت کلی بیان شده است.

حداکثر حجم معامله مجاز

حداکثر حجم معامله مجاز، بستگی به حداکثر سرمایه در معرض ریسک مجاز در هر معامله دارد. ابتدا، حداکثر ۳ درصد سرمایه حسابتان ( حداکثر سرمایه در معرض ریسک مجاز در هر معامله ) را محاسبه نمائید. سپس سرمایه در معرض ریسک را به ازای هر واحد معاملاتی براساس نقطه ورود هدفمند و حد ضرر اولیه محاسبه نمایید. در آخر، حداکثر سرمایه در معرض ریسک حساب را بر سرمایه در معرض ریسک به ازای هر واحد معاملاتی تقسیم کنید، تا حداکثر حجم معامله را بدست آورید.

چگونه حجم معامله را محاسبه نماییم

سرمایه* درصد مجاز(بین ۲ تا ۵ درصد) ÷ حدضرر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.