چرا دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها ضروری است؟؟

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ تمام تلاش های بازاریابی در استفاده از ابزار دیجیتال در جهت تحقق اهداف کسب و کارها است. به عبارت دیگر دیجیتال مارکتینگ با استفاده از ابزار دیجیتال فرصت های بی شماری برای ارتباط با مشتری، افزایش شناخت افراد از برند و بدنبال آن افزایش فروش دراختیار  کسب و کارها قرار میدهد . این ابزارهای دیجیتال شامل رسانه های اجتماعی، سئو، ایمیل مارکتینگ، وبسایت ها، تولید محتوا و غیره است.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

هر کسب و کار اهداف مختلفی دارد؛ اما بیشتر آنها سعی در افزایش مشتری و متقاعد کردن آنها برای خرید دارند . برای انجام این کار ؛ باید از منابع با ارزش بازاریابی استفاده کنند. بازاریابی همیشه درباره ی ارتباط با مشتری در زمان و مکان درست بوده است ؛ اما امروزه به معنی ملاقات کردن مشتری در جایی که وقت صرف میکند ؛ به کار می رود. بنابراین با توجه به اینکه در دنیای مدرن امروزی اکثر افراد به اینترنت دسترسی دارند و براساس تحقیقات میزان زمانی که آنها در روز به فضای مجازی اختصاص میدهند رو به افزایش است ؛ می توان نتیجه گرفت که بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ راهی موثر برای کسب و کارها در جهت افزایش فروش و افزایش آگاهی افراد از برندشان است.

۱۰ دلیل برای ضرورت استفاده از دیجیتال مارکتیگ:

۱٫ مقرون به صرفه بودن

دیجیتال مارکتینگ بطور قابل توجهی ارزان تر از دیگر روش های بازاریابی است. به عبارت دیگر شما میتوانند با کمترین هزینه برند خود را تبلیغ کنید و محصولات خود را به فروش برسانید .

۲٫ دسترسی به ابزارهای سیار یا قابل حمل

همانطور که گفته شد امروزه بیشتر افراد به گوشی های هوشمند، اینترنت و رسانه های اجتماعی دسترسی دارند ؛ و قبل از خرید از اینترنت برای پیدا کردن اطلاعات درمورد برندها استفاده میکنند. بنابراین دیجیتال مارکتینگ میزان دسترسی افراد به برند شما را افزایش میدهد.

۳٫ انعطاف پذیری

دیجیتال مارکتینگ ابزارهای بی شماری مانند ایمیل مارکتینگ ، تولید محتوا، ویدیو مارکتینگ ، وبسایت ها و… دارد ؛ در نتیجه برای تبلیغ برندتان فرصت های بی شماری در اختیار شما قرار میدهد.

۴٫ قابلیت توسعه

با توجه به اینکه اینترنت دنیای جدیدی به اسم فضای مجازی بوجود آورده است و بیشتر افراد جهان در آن فعالیت دارند ؛ در نتیجه شما میتوانید از طریق دیجیتال مارکتینگ به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

۵٫ فیلم و تصویر یا چند رسانه ایی

بنظر میرسد محتواهایی که ترکیبی از تصاویر، ویدیوها و صداها است تاثیر بیشتری بر مشتریان دارد ؛که ترکیب این نوع محتواها در دیجیتال مارکتینگ ساده تر از دیگر روش های تبلیغاتی است.

۶٫ تعامل

دیجیتال مارکتینگ این امکان را به شما میدهد که بطور مستقیم با مشتریان خود از طریق کامنت ها، پست های اجتماعی و… ارتباط داشته باشید و از طریق همین ارتباطات اعتماد آنها را جلب کنید.

۷٫ نظاره ، رصد ، بررسی

علاوه بر ارتباط با مشتری ، دیجیتال مارکتینگ این امکان را به شما میدهد که فعالیت های مشتریان خود را دنبال کنید. شما میتوانید بفهمید چه تبلیغ و چه محتوایی باعث خرید آنها شده است. هم چنین به شما میگوید که چه روش های بازاریابی بسیار موثرتر است و این امکان را به شما میدهد که استراتژی های خود را ارتقا دهید.

۸٫ اختیار

دیجیتال مارکتینگ این امکان را به شما میدهد که در بحث ها و موضوعاتی که مربوط به محصول ، خدمات و بطورکلی برند شما است شرکت کنید و نظر دهید. بدین وسیله شما میتوانید بر ذهن مخاطب خود نفوذ پیدا کنید و این موضوع باعث  میشود آنها به شما اعتماد کنند ، برای اطلاعات بیشتر بازگردند و درنهایت خرید انجام دهند.

۹٫ مشارکت با افراد تاثیرگذار

امروزه اینفلوئنسرها تاثیر زیادی بر افراد در فضای مجازی دارند. بنابراین شما میتوانید از طریق دیجیتال مارکتینگ با اینفلوئنسرها ارتباط داشته باشید و اعتماد آنها را جلب کنید ؛ که این کار سبب میشود آنها کسب و کار شما را تبلیغ کنند ، آگاهی از برند شما را افزایش دهند و فالوورهای خود را تبدیل به مشتری برای شما کنند.

۱۰٫ افزایش تبلیغات نوشتاری

دیجیتال مارکتینگ پلتفرم های بسیاری برای تولید محتوای نوشتاری با جزییات و تاثیر بیشتر بر مخاطب دراختیار شما قرار میدهد.

برای اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک کنید.

https://www.ballantine.com/10-undeniable-reasons-need-digital-marketing/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.